Prywatność to towar deficytowe w czasach w których żyjemy.

Prywatność to towar deficytowe w czasach w których żyjemy.

Każdy z nas kto mieszka w bloku wie czym jest prywatność, a raczej czym czasami jest jej brak.

Niestety w obecnych czasach bloki budowane są w ten sposób, że stoją praktycznie okno w okno z sąsiadującymi budynkami, przez co w słoneczny dzień możemy zapomnieć o tym, by móc odsłonić sobie maksymalnie żaluzje, czy też otworzyć na oścież okna. Automatycznie każdy sąsiad. Który mieszka naprzeciwko będzie miał frywolny dostęp wzrokowy do naszego mieszkania. Jakie inne możemy mieć rozwiązania by móc sobie zapewnić dostęp światła słonecznego do mieszkania jednocześnie nie operując żaluzjami czy roletami na wszystkie strony? Czy tylko światło sztuczne jest dla nas rozwiązaniem? Oczywiście, że nie, a dodatkowym rozwiązaniem jakie możemy zastosować to odpowiednie zasłony, zarówno te stosowane na okna jak i na cały zewnętrzny taras, który często jest dostępny w mieszkaniach na parterze, które dodatkowo posiada niewielki ogródek. Prywatność to towar deficytowe w czasach w których żyjemy.

Omawiane rozwiązanie jest powszechnie stosowane chociażby we Włoszech gdzie cel takiego zastosowania to bardziej nie odpuszczenie bezpośrednio promieni słonecznych do wewnątrz pomieszczeń, jednak jednocześnie tego typu rozwiązanie jest bardzo przydatne w przypadku wścibskich oczu sąsiadów czy choćby przechodniów.

Każdy z nas w obecnych czasach ceni sobie choć minimalnie zwiększoną prywatność. Tego typu przesłony pozwalają, by światło słonecznie przebijało się nadal do naszego mieszkania, jednocześnie zatrzymując je i jego grzewcze właściwości na materiale z którego wykonana jest przesłona. Już samo dokładne zabezpieczenie tarasu takim przesłonami sprawia, że możemy o wiele wygodniej wypoczywać na tarasie, nie martwiąc się wścibskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów, którzy mieszkają blok obok. Dlatego też. Jeśli mieszkasz w bloku na parterze to zasłony na taras zewnętrzny powinny Cię jak najbardziej zainteresować, a taka inwestycja nie jest wcale droga.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.