Z nami założysz firmę w UK

Z nami założysz firmę w UK

Jeśli masz dość dużych obciążeń podatkowych w Polsce i załatwiania niekończących się spraw w skarbówce lub w ZUS-ie, zapraszamy cię, abyś rozważył potencjalność założenia firmy w Wielkiej Brytanii.

Nie dość, że jest to kraj o wielkiej gospodarce i gigantycznym wpływie na światowy rynek, to na dodatek odznacza się on świetnymi warunkami prowadzenia działalności gospodarczej. Wyobraź sobie minimalne formalności przy zakładaniu firmy, żadnych zaliczek miesięcznych lub kwartalnych na podatek CIT, kwota wolna od podatku sięgająca dwunastu tysięcy pięciuset funtów, nieinwazyjne ubezpieczenie społeczne, a także dużą wyrozumiałość urzędników. Właśnie tak wygląda przemyślany system podatkowy w Wielkie Brytanii, który pobudza gospodarkę tego kraju do rozwoju. Nie ma problemu, byś jako obcokrajowiec zaczął swoją działalność w Wielkiej Brytanii – w tym kraju szanują wszystkich ludzi wykazujących się przedsiębiorczością, zarówno tych pracujących na zasadzie samozatrudnienia, jak i osoby, które zatrudniają w swojej firmie bardzo dużo osób.

Z nami założysz firmę w UK

Jak dokładnie wygląda sprawa podatków w Wielkiej Brytanii?

Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT, corporation tax) wynosi jedynie siedemnaście procent, co czyni z Wielkiej Brytanii jedną z najbardziej konkurencyjnych gospodarek na świecie. Podatek dochodowy od osób fizycznych jest progresywny ze wspomnianą wyżej kwotą wolną od podatku (personal allowance): po wejściu w podstawową stawkę podatkową płacimy dwadzieścia procent dochodu, po wejściu w stawkę podwyższoną (powyżej pięćdziesięciu tysięcy funtów) – czterdzieści procent, po wejściu w stawkę dodatkową (powyżej stu pięćdziesięciu tysięcy funtów) – czterdzieści pięć procent.

Jeśli zainteresowała Państwa tematyka zagadnień podatkowo-skarbowych w Wielkiej Brytanii, zapraszamy na stronę firmy Capital Business Links Ltd: https://cblfinance.co.uk . Udzielamy pomocy księgowej w pełnym zakresie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.