Bezpieczna spedycja materiałów niebezpiecznych

Bezpieczna spedycja materiałów niebezpiecznych

Na terenie naszego kraju działa firm wiele firm oferujących usługi spedycyjne, firmy posiadają różnego rodzaju samochody dostawcze, ciężarowe które mogą służyć do przewozu różnego rodzaju ładunków.

Naturalnie można także przewozić materiały niebezpieczne, pamiętając jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Różnego rodzaju materiały takie jak paliwo, materiały żrące, palne z pewnością powinny być przewożone w odpowiednich pojemnikach, Oczywiście mogą być to także cysterny.

Bezpieczna spedycja materiałów niebezpiecznych

Zabezpieczenie i oznaczenie materiałów niebezpiecznych w czasie transportu

W przypadku kiedy będziemy przewozili materiały w specjalnych pojemnikach należy zwrócić uwagę aby były one odpowiednio zamknięte, powinny być także właściwie oznaczone. Używamy różnego rodzaju zabezpieczeń takich jak pasy aby pojemniki nie przesuwały się na naczepie, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Oczywiście należy sprawdzić także właściwe zamknięcie wszystkich pojemników bez względu na to czy będą to beczki czy też karnisty.

Konieczne jest także właściwe oznaczenie pojazdu, powinien posiadać oznaczenia po bokach, będą to pomarańczowe tabliczki które będą informowały o przewożeniu materiałów niebezpiecznych, będą one oznaczone odpowiednimi numerami które będą oznaczały dane substancje, według standardowej numeracji. Oczywiście kierowcy powinni posiadać odpowiednie uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych, będą to tak zwane uprawnienia ADR, które pozwalają na przewóz tego rodzaju substancji samochodami ciężarowymi. Wówczas oprócz prawa jazdy C lub C+E zawodowy kierowca powinien posiadać dodatkowe kursy.

Kierowcy samochodów ciężarowych mają do dyspozycji wiele szkoleń, może być to szkolenie podstawowe ADR czy też szkolenie adr klasa 7, jest to szkolenie specjalistyczne na odpowiednią klasę. Naturalnie dostępne są także szkolenia ADR na cysterny. W zależności od tego jakim zestawem poruszał się będzie kierowca powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, powinien przyjść odpowiednie szkolenia oraz zdać egzamin.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.