Czym jest aktywna piana i jak jej używać?

Czym jest aktywna piana i jak jej używać?

Chyba każdy kto posiada samochód osobowy raz na jakiś czas musi go umyć, nie mówimy tutaj oczywiście o osobach, które systematycznie lub tez nadmiernie dbają o swoje samochody myjąc je przynajmniej raz w tygodniu.

Takie osoby wiedza praktycznie wszystko o myciu. Jeśli chodzi o mycie samochodów to najczęściej korzystamy z tak zwanych myjek bezdotykowych, które są wyposażone w różne programy, a jedynym przedmiotem którym myjemy samochód jest lanca podająca wodę pod ciśnieniem lub wodę z wybranym detergentem. To właśnie w takich miejscach od dłuższego czasu są również dostępne tak zwane aktywne piany. Czym jest mycie aktywną pianą? Jakie ma zalety? Czy warto to stosować? Czy są jakieś wady mycia auta aktywną pianą? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w dalszej części tego artykułu.
Aktywna piana to nic innego jak skoncentrowany preparat który zawiera w sobie silne składniki potrafiące rozpuszczać zabrudzenia takie jak błot, kurz czy typowe zanieczyszczenia drogowe. Dzięki swojej skoncentrowanej postaci i silnym składnikom usuwa większość zabrudzeń jednocześnie nie wpływając negatywnie na powierzchnię karoserii naszego auta. Dzięki regularnemu myciu aktywną pianą nie będziemy musieli co jakiś czas zabierać się za porządne mycie naszego auta. Systematyczne używanie aktywnej piany pozwala między innymi na skuteczne usunięcie niedawno powstałych zabrudzeń. Czym jest aktywna piana i jak jej używać?

Najważniejsze w tym wszystkim jest systematyka.

Jeśli raz zaniedbamy nasz samochód, poprzez długie pozostawienie na nim brudu to niestety nawet najsilniejsze piany czy inne środki nie będą w stanie usunąć zabrdzueń bez mycia ręcznego, a niejednokrotnie bez tak zwanej dekontaminacji, a więc usuwania zabrudzeń z użyciem tak zwanej glinki. Dlatego też jeśli raz kupimy aktywną pianę i będziemy jej używać systematycznie, w zależności od poziomu zabrudzenia naszego auta, to nie będziemy musieli zbyt często gruntownie czyścić powierzchni lakieru. Szeroką gamę produktów znajdziesz tutaj https://detailingstore.pl/14-piany-aktywne. Aktywne piany to produkty warte uwagi, jeśli zależy nam na bardzo czystym aucie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.