Herbicyd Fundamentum 700 WG do ochrony zbóż

Herbicyd Fundamentum 700 WG do ochrony zbóż

Fundamentum 700 WG to nowoczesny herbicyd selektywny, który działa bardzo dobrze w przypadku chwastów dwuliściennych.

Sprawdza się w przypadku pszenżyta jarego, jęczmienia jarego, pszenicy jarej czy też pszenicy ozimej. Jest to środek selektywny, których posiada działanie układowe, stosowany jest nalistnie. Może by rozpuszczać w wodzie, tworząc odpowiedni preparat, który może być stosowany za pomocą standardowych opryskiwaczy polowych.

Herbicyd Fundamentum 700 WG do ochrony zbóż

W jaki sposób Fundamentum 700 WG działa na chwasty?

Fundamentum warto stosować we wczesnej fazie rozwoju chwastów, w tym czasie ma największą skuteczność, należy zwrócić uwagę na temperaturę, warunki pogodowe, aby oprysk był jak najbardziej wydajny. Fundamentum 700 WG zawiera tribenuron metylu, metsulfuron metylu i florasulam, jest bardzo skuteczny w przypadku odchwaszczania pól z chwastów dwuliściennych, które występują w naszym kraju. Trzy substancje czynne zastosowane w Fundamentum 700 WG sprawiają, że spektrum niszczenia chwastów jest bardzo szerokie, dzięki temu możemy właściwie chronić nasze sprawy. Rośliny uprawne nie konkurują z chwastami, dzięki czemu możemy zapewnić im prawidłowe warunki dla rozwoju. W ten sposób pozyskujemy wyższe plony, dlatego stosowanie wysokiej jakości herbicydów selektywnych jest bardzo korzystne.

Herbicyd Fundamentum 700 WG pobierany jest przez liście chwastów, następnie rozchodzi się po całej roślinie, hamuje podział komórek, w ten sposób wstrzymuje rozwój chwastów. Dodatkowo składniki zawarte w herbicydzie mogą być pobierane przez układ korzenny, co bardzo pozytywnie wpływa na skuteczność. Może być stosowany w przypadku ostrożenia polnego czy też chabra bławatka, są to rośliny, które bardzo często występują w uprawach zbóż. Środek bardzo szybko wnika w zielone części chwastów, może być bardzo skuteczny nawet w przypadku niskich temperatur, w okolicy 5 stopni Celsjusza. Pierwsze objawy oprysków możemy zauważyć już po kilku dniach, natomiast największa część roślin będzie obumierała po około dwóch tygodniach od zastosowania.

Więcej na temat stosowania oraz działania tego herbicydu znajdziemy na stronie https://innvigo.com/herbicyd-trojskladnikowy-do-zboz-fundamentum-700-wg/. Jest to bardzo popularny herbicyd selektywny stosowany w naszym kraju, charakteryzuje się bardzo wysoką ochroną upraw zbóż ozimych, jak również jarych. Możemy stosować go przy pomocy ciągnikowego opryskiwacza polowego lub też przy użyciu opryskiwaczy samobieżnych.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.