Jak przechowywać pomidory w chłodni?

Jak przechowywać pomidory w chłodni?

Z pewnością przechowywanie pomidorów w chłodni powinno odbywać się w odpowiednich warunkach, powinniśmy zadbać o odpowiednią temperaturę jak również wilgotność.

Oczywiście wpływ na ustalenie odpowiedniej temperatury może mieć także okres zbiorów, odmiana pomidora. Oczywiście przed włożeniem pomidorów do chłodni będziemy musieli je odpowiednio posegregować, pomidory poobijane powinniśmy od razu odrzucić, mogą one posłużyć do produkcji różnego rodzaju przecierów. Do przechowywania w chłodni przez dłuższy czas wybierzemy tylko odpowiednie sztuki. Oczywiście przechowywanie w chłodni ma duży sens, ponieważ po sezonie ich ceny wzrastają, dlatego też przetrzymanie ich do jesieni czy też zimy będzie bardzo dobrym pomysłem. Zasadniczo przyjmuje się że pomidory powinno przechowywać się w temperaturze od 7 do 10 stopni Celsjusza. Wówczas nie tracą one swoich właściwości, smaku, jeżeli będziemy przechowywali pomidory w zbyt niskiej temperaturze mogą one zacząć mięknąć, tracić swoje naturalne właściwości także smak. Oczywiście im bardziej pomidory są dojrzałe tym okres przechowywania powinien być krótszy przyjmuje się że dojrzałe pomidory powinny być przechowywane przez około tydzień czasu. Wówczas musimy zadbać o odpowiednią temperaturę poniżej 10 stopni Celsjusza jak również wilgotność względną powietrza na poziomie 90% Jeżeli pomidory są niedojrzałe wówczas temperatura może być nieco wyższa, wówczas będą one stopniowo dojrzewały, wówczas wilgotność względna może się utrzymywać na poziomie 85-95%.

Jak przechowywać pomidory w chłodni?

Oczywiście jeżeli pomidory są zielone, możemy przechowywać je przez okres około 3 miesięcy.

Dzięki temu możemy zyskać ponieważ ceny pomidorów po zbiorach będą stopniowo wzrastały. Warto pamiętać iż pomidory podczas dojrzewania mogą wydzielać etylen, który będzie przyspieszał ich dojrzewanie, Dlatego też w chłodniach stosuje się różnego rodzaju urządzenia wentylacyjne, które wymuszają obieg powietrza. Z pewnością przechowywanie pomidorów musi odbywać się w odpowiednich skrzynkach czy pojemnikach, musimy je układać w taki sposób aby nie obijały się one dodatkowo podczas przenoszenia czy transportu, powinniśmy także pamiętać iż nie mogą posiadać zbyt wielu warstw najlepszym pomysłem będzie ułożenie ich pojedynczo na tackach.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.