Jaki rodzaj płytek wybrać do łazienki?

Jaki rodzaj płytek wybrać do łazienki?

Obecnie w wielu sklepach znajdziemy wiele opcji materiałów wykończeniowych na podłogi, jednak największą popularnością wśród konsumentów cieszą się płytki gresowe.

Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów, wzorów, kształtów i rodzajów wykończenia, zatem każdy dobierze odpowiednie płytki dla siebie. Płytki gresowe są trwałe, odporne na uszkodzenia i nie nasiąkają wodą, zatem możemy je układać na podłogach i ścianach w łazience, kuchni czy przedpokoju.

Jaki rodzaj płytek wybrać do łazienki?

Odporne na uszkodzenia płytki gresowe na podłogi

Jeśli szukasz produktu wykończeniowego do swojej podłogi, który wyróżnia się trwałością i jakością, a także będzie służył przez całe życie, płytka gresowa jest najlepszym wyborem. Płytki gresowe zostały wypalone w ekstremalnych temperaturach, dzięki czemu są wyjątkowo mocne, odporne na wilgoć i odporne na zmiany temperatury. Obecnie technologia cyfrowego druku atramentowego pozwala płytkom gresowym z łatwością naśladować naturalne produkty, takie jak drewno, marmur, granit, beton czy łupek. Podobieństwo jest tak samo imponujące, jak autentyczne, a w większości przypadków trudno jest odróżnić produkt stworzony przez człowieka od oryginału.

Dostępne są również antypoślizgowe wersje płytek gresowych o pełnej strukturze, a także mrozoodporne, które nadają się do użytku na zewnątrz. Nie można nie docenić wszechstronności gresu o pełnej masie, może on być używany wszędzie i nie wymaga żadnej konserwacji. Znajdziemy również wersje płytek szkliwionych i nieszkliwionych, z różnymi rodzajami powierzchni, matowe, błyszczące, polerowane, szlifowane, w zależności od naszych potrzeb.

Jeśli szukasz wysokiej jakości płytek na podłogi o wyglądzie kamienia, sprawdź ofertę na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/MAXIM/7504. Główna różnica między ceramiką a gresem polega na tym, że ceramika jest wypalana w niższej temperaturze. Może to sprawić, że produkt będzie mniej trwały i bardziej podatny na odpryski i pękanie, jeśli nie zostanie zachowana ostrożność. Zazwyczaj ceramiczne płytki stosuje się na ścianach ze względu na ich mniejszą gęstość i odporność, dlatego nie jest zalecana do miejsc o dużym natężeniu ruchu. Na podłogi najlepiej jest wybrać gres szkliwiony.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.