Nawet osoby dorosłe mogą się zdecydować na leczenie ortodontyczne

Nawet osoby dorosłe mogą się zdecydować na leczenie ortodontyczne

Uzyskanie opieki ortodontycznej w wieku dorosłym może być dla niektórych osób stresujące.

Istnieje jednak wiele powodów, dla których warto poddać się leczeniu za pomocą aparatu ortodontycznego nawet w późniejszym wieku. Obecnie mamy do wyboru nie tylko tradycyjne aparaty metalowe, ale również bardziej dyskretne, w kolorze zębów lub przezroczyste.

Nawet osoby dorosłe mogą się zdecydować na leczenie ortodontyczne

Coraz więcej osób decyduje się założyć aparat na zęby

Wielu dorosłych unika aparatów ortodontycznych, ponieważ wierzą, że będą potrzebować metalowych aparatów przewodowych. Jednak dorośli mają więcej opcji. Mogliby otrzymać przezroczyste nakładki, które są tańsze i działają tak samo dobrze jak tradycyjne aparaty ortodontyczne, często również w krótszym czasie. Dodatkowo bardzo trudno je zauważyć, nie poczujesz się skrępowany podczas ich noszeniem, a temu nim uzyskasz ładniejszy uśmiech w bardziej komfortowy sposób.

Twoja szczęka zmienia kształt wraz z wiekiem, ponieważ zaczyna tracić gęstość. Może to z czasem spowodować zatłoczenie zębów lub sprawić, że jedzenie i żucie stanie się niewygodne. Zęby, które są zbyt stłoczone, są również bardziej podatne na próchnicę, ponieważ trudniej je dokładnie wyszczotkować. Gdy twoje zęby mądrości wyrosną, mogą zacząć odpychać inne zęby. Jest to jeden z głównych powodów, dla których dorośli doświadczają przepełnienia ust. Gdy zęby mądrości napierają na inne zęby stałe, szczoteczka do zębów ma mniej miejsca na skuteczne czyszczenie luk.

Zatłoczone zęby mogą stać się bolesne i utrudniać żucie i połykanie jedzenia. Wiele osób, które zdecydowały się na aparat na zęby Wrocław w wieku powyżej 50 lat, zrobiło to ze względu na dyskomfort odczuwany podczas jedzenia. Jeśli masz problemy z jedzeniem, problem może leżeć w zdrowiu jamy ustnej. Ponieważ jedzenie jest czymś, co musisz robić wiele razy dziennie, nie chcesz odczuwać bólu za każdym razem, gdy coś przeżuwasz. Nikt nie chce czuć dyskomfortu z powodu jedzenia, a aparat ortodontyczny dla dorosłych może ci w tym pomóc.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.