Proste porady dotyczące dobrego ogrodnictwa

Proste porady dotyczące dobrego ogrodnictwa

Ogrodnictwo ekologiczne może być bardzo przyjemnym hobby.

Obejmuje określone techniki uprawy, a także wybór sprzętu i nasion przez ogrodnika. Ten rozległy świat ma tak wiele różnych rodzajów nasion, sprzętu i technik, że może wydawać się nieco mylące, od czego zacząć. Te wskazówki mogą pomóc w zrozumieniu zamieszania.Świetnym sposobem na zapewnienie udanego ekologicznego ogrodu rok po roku jest prowadzenie dziennika ogrodniczego. Musisz po prostu zanotować, jakie warzywa dobrze sobie radzą, a które nie, a także niektóre szkodniki lub inne problemy, na które natrafia Twój ogród. Robiąc to, będziesz wiedział, co zmienić lub zachować w następnym roku, co zaowocuje wspaniałym organicznym ogrodem.Stwórz glebę do swojego ekologicznego ogrodu poprzez kompostowanie. Kompostowanie to wspaniały sposób na ponowne wykorzystanie niektórych przedmiotów, które normalnie wyrzuciłbyś jako śmieci. Zapewnia również żyzną i żyzną glebę, bez użycia chemikaliów i pestycydów. Pojemniki na kompost są dostępne w wielu rozmiarach, aby spełnić Twoje specyficzne potrzeby.Wkomponuj kwitnące krzewy owocowe w swój zwykły krajobraz. Nie masz wydzielonego obszaru, który mógłbyś zamienić w ogród? Jagody czarnego bzu, jagody i porzeczki mają ładne kwiaty na wiosnę i świetnie prezentują się również jesienią. Dodatkową korzyścią tych roślin poprawiających krajobraz są wszystkie owoce, które produkują, abyś mógł się nimi cieszyć.Podczas sadzenia roślin używaj podniesionej grządki ogrodowej. Zapewnia nie tylko niewielką ochronę przed pospolitymi szkodnikami roślinnymi, ale także podniesione grządki ogrodowe są cieplejsze na wiosnę. Sadzarka staje się cieplejsza, ponieważ nie jest otoczona kilkoma centymetrami izolującej gleby. Cieplejszy klimat sprawi, że będziesz mógł sadzić wcześniej.Przyciągaj pozytywne robaki do swojego ogrodu. Błędy, takie jak biedronki, faktycznie polują na naturalne drapieżniki dla twoich roślin; mszyce i gąsienice to tylko niektóre z paskudnych zwierząt, które mogą przejść przez ogród i zjadać liście roślin. Proste porady dotyczące dobrego ogrodnictwa

Biedronki są naturalnymi drapieżnikami takich szkodników i pomagają w rozwoju zdrowego ogrodu poprzez spożywanie szkodników.Próbując dodać kompost do swojego ekologicznego ogrodu, znajdź lepszy sposób, aby go tam dostarczyć.

Przenoszenie taczek z kompostem do ogrodu może być uciążliwe. Możesz spróbować ułożyć gazetę na chodnikach w swoim ogrodzie i dodać słomę do góry. Pod koniec sezonu kompost będzie gotowy do dodania do ogrodu i wystarczy przenieść go z chodnika na grządki z każdej strony.Chwal te obszary swojego podwórka, na których trawa nie będzie rosła. Nie zniechęcaj się. Nie próbuj odrastać tam szkła. Śmiało i skorzystaj z okazji, aby zmienić okrywę gruntową na bardziej naturalny wybór. Poszukaj czegoś, co nie wymaga konserwacji i umieść wszędzie tam, gdzie trawa ma problemy z rozwojem.Rozpoczynając ekologiczny ogród, sprawdź poziom pH swojej gleby. Musisz znać poziom pH swojej gleby, aby dobrać odpowiednie rośliny, które w niej będą rosły. Na przykład rośliny preferujące glebę zasadową nie będą dobrze radzić sobie w glebie kwaśnej. Zestawy testowe można kupić, aby sprawdzić poziom pH gleby.Generalnie najlepiej jest podlewać rośliny wcześnie rano. Dzieje się tak, ponieważ słońce i wiatr odparowują wilgoć przez cały dzień. Poranne podlewanie daje Twoim roślinom najlepszą okazję do spędzenia większej ilości czasu na korzystaniu z wody. Niebezpieczne jest również podlewanie późnym porem, ponieważ jeśli woda nie wyparuje z liści, w nocy mogą pojawić się choroby grzybowe.Chociaż ogrodnictwo ekologiczne może być osobistym hobby dla każdego, głównym celem jest chęć uprawy zdrowych i szczęśliwych roślin ekologicznych. Jak zauważyłeś w tych wskazówkach, istnieją różne podejścia, ale wszystkie mają wspólny cel, jakim jest bycie odnoszącym sukcesy ekologicznym ogrodnikiem.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.