Regulowane nóżki do mebli

Regulowane nóżki do mebli

Podstawową funkcją nóżek regulowanych do mebli, czasami nazywanych również stopkami, jest kompensowanie różnic w poziomie podłogi i mogą one sprawić, że stół będzie wygodniejszy w użytkowaniu, a szafka bardziej stabilna.

Można je łatwo zainstalować na dowolnym meblu, który jeszcze ich nie ma, ale aby to zrobić, musisz odwrócić mebel do góry nogami. Do każdej nóżki dołączone są akcesoria montażowe, aby można je było przykręcić do mebla. Możemy również wyposażyć nóżki regulowane w podkładki, ślizgacze, które zapobiegają zarysowaniom podłogi podczas przesuwania mebli.

Regulowane nóżki do mebli

Jaką funkcję spełniają nóżki regulowane?

Nóżki regulowane, zwane również stopkami, spełniają kilka cennych funkcji. Zapewniają łatwy sposób na utrzymanie powierzchni stołu, szafki, biurka lub kanapy w pozycji poziomej i zapobiegają chybotaniu, chwianiu się mebli. Zapobiegają również przesuwaniu się drewnianych nóg krzeseł, stołów i szafek po podłodze lub ich uszkodzeniu. W tym celu często są wykonane z miękkiego plastiku lub pokryte gumą. Najpopularniejszymi niwelatorami są podkładki przymocowane do prętów gwintowanych, które wkręca się w nakrętki, które montuje się w nogach mebli.

Nóżki regulowane do mebli znajdziemy w wielu rozmiarach i kolorach, możemy je zatem dobrać do koloru i stylu posiadanych czy wytwarzanych mebli oraz pozostałego wyposażenia pomieszczeń. Nogi do mebli stosuje się nie tylko do stołów czy ław, ale również szafek, szaf, biurek, komód, krzeseł czy foteli. Obecnie modne są również kanapy na nogach, które sprawiają, że wnętrza wyglądają lekko i przestronnie. Zaletą nóżek do mebli jest możliwość dokładnej regulacji wysokości, co jest przydatne również przy niezbyt równej podłodze. Możemy wtedy dobrze wypoziomować wszystkie meble.

Wybierając nóżki regulowane trzeba wziąć pod uwagę styl i wielkość mebli. Tego typu nóżki znajdziemy w wielu rozmiarach, wysokościach, kolorach i kształtach, mogą to być nóżki okrągłe lub kwadratowe, w odcieniu czarnym, białym czy różnych metali. Możemy je zastosować do mebli kuchennych, łazienkowych, biurowych, w salonie, przedpokoju czy sypialni, dobierając odpowiednie nóżki mebli do pozostałego wyposażenia.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.