Solidne strategie wędkarskie dla kogoś, kto chce łowić ryby

Solidne strategie wędkarskie dla kogoś, kto chce łowić ryby

Nigdy nie było powiedzenia bardziej prawdziwego niż „zły dzień łowienia ryb jest lepszy od wspaniałego dnia w biurze”.

Jeśli spędzanie dnia na wodzie z przynętą i sprzętem wydaje ci się zabawne, czytaj dalej. Możesz być zszokowany, gdy znajdziesz tę prostą radę wędkarską, która zmieni twoje szczęście na lepsze.Pamiętaj, aby zrozumieć zwyczaje i zwyczaje ryb, które próbujesz złapać. Jeśli łowisz nocne stworzenie w południe, prawdopodobnie nie odniesiesz dużego sukcesu. Dotyczy to również rodzajów przynęt, których używasz do połowu.Jeśli twoja ulubiona przynęta przepuszcza zbyt wiele ryb, pomyśl o sprawdzeniu haczyków. Wędkarze często zapominają, że starsze haczyki mogły się stępić lub skręcić, co znacznie utrudniało łowienie. Zmiana haczyków pomoże ustawić przynęty i zapobiec ucieczce ryb!Pędraki są dobre w łapaniu basu. Mimo, że są to małe przynęty, całkiem dobrze sprawdzają się również przy łowieniu dużych ryb. Ludziom udało się łowić nie tylko basy z małymi ustami, ale również z dużymi ustami. Dobrze sprawdzają się podczas łowienia w wysokich akwenach, gdy nie ma tak dużego zasięgu.Nie każda złowiona ryba ma zostać zatrzymana. Rybacy zwyczajowo wypuszczają małe ryby z powrotem do wody, a także wszelkie ryby, które przekraczają limit połowu. Solidne strategie wędkarskie dla kogoś, kto chce łowić ryby

Ograniczając liczbę ryb, które wyciągasz z wody, pomożesz populacji ryb zachować silną pozycję na przyszłe połowy!Spójrz na wiatr, kiedy zdecydujesz, że chcesz łowić.

Jeśli jest wietrznie, ryby najprawdopodobniej podążą za prądem i znajdą się po jednej stronie jeziora. Musisz upewnić się, że rzucasz pod wiatr. Jeśli jednak wieje wyjątkowo silny wiatr, nie będziesz w stanie złowić wielu ryb, ponieważ większość ryb chowa się przed wiatrem na dnie jeziora. Twój sprzęt nie będzie w stanie dotrzeć aż do miejsca, w którym znajdują się ryby.Każdy dobry wędkarz potrzebuje dobrego pudełka na sprzęt. Do wyboru jest wiele różnych rodzajów pudełek na przynęty, musisz wybrać ten odpowiedni dla siebie. Zastanów się, czego potrzebujesz, aby odpowiednio i wygodnie trzymać sprzęt wędkarski w zależności od Twoich upodobań i sytuacji.Więc zdecydowałeś, że chcesz zająć się wędkarstwem jako hobby. Kiedy dopiero zaczynasz łowić ryby, powinieneś mieć prosty sprzęt. Jeśli chodzi o sprzęt, zależy to od rodzaju ryb, na które łowisz. Większość początkujących zaczyna od lekkiego sprzętu. Niezbędne wyposażenie początkującego powinno zawierać wędkę i kołowrotek, linkę testową 12 lb, małe i średnie haczyki (do łowienia na żywca), kilka bobberów, kilka sztucznych przynęt, kilka ciężarków, kombinerki, siatkę, i scyzoryk. Nie zapomnij sprawdzić przepisów stanowych, aby sprawdzić, czy potrzebujesz licencji połowowej dla akwenu, na którym planujesz łowić ryby.Rozważ użycie koników polnych lub świerszczy jako przynęty. Przynęta może być droga. Koniki polne i świerszcze są stosunkowo łatwe do znalezienia na własnym podwórku i zazwyczaj są niedrogie, jeśli musisz je kupić w sklepie. Ruch żywej przynęty sprawdzi się podczas łowienia ryb.Jedyne, co może być lepsze niż całodzienne łowienie, to gotowanie tej nocy! Ten artykuł powinien dostarczyć Ci wielu wskazówek dotyczących łowienia ryb. Pamiętaj o powyższych wskazówkach na następną wyprawę wędkarską, abyś mógł zdobyć ten duży!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.