Strategie zmniejszania ryzyka astmy

Strategie zmniejszania ryzyka astmy

Wiele osób cierpi na stan znany jako astma.

Czynniki w środowisku, takie jak zanieczyszczenia i alergeny, mogą prowadzić do astmy. Astma może być również spowodowana przyczynami genetycznymi. Bez względu na przyczynę astma stanowi problem zdrowotny dla każdego, kto ją ma. Porady zawarte w tym artykule pomogą Ci radzić sobie z astmą.Aby zapobiec nagłym atakom, spróbuj nauczyć się wyzwalaczy. Po ataku zanotuj środowisko, w którym się znajdowałeś. Z czasem powinieneś zacząć dostrzegać wzorce i być przygotowanym na czynniki środowiskowe, które mogą powodować problemy. Pomoże to ograniczyć wpływ astmy na codzienne życie.Osoby cierpiące na astmę często mają alergie, które mogą wywoływać objawy. Upewnij się, że wiesz, na co jesteś uczulony, abyś mógł nauczyć się trzymać z dala od rzeczy, które mogą cię skrzywdzić. Alergolog najlepiej wykona szeroki test na alergię.Surowy ocet jabłkowy jest doskonałym lekarstwem dla osób cierpiących na astmę. Wymieszaj dwie łyżki stołowe z ośmioma uncjami wody lub soku jabłkowego i pij do trzech razy dziennie. Jeśli użyjesz wody, możesz dodać miód, aby był smaczniejszy. Poszukaj surowego octu jabłkowego w dziale ze zdrową żywnością w większości sklepów spożywczych.Zawsze rób coroczny zastrzyk przeciw grypie! Nawet jeśli zwykle nie jesteś podatny na przeziębienia i grypę w porach roku, kiedy masz astmę, zawsze najlepiej jest chronić się w jak największym stopniu przed rozwojem infekcji zatok lub problemów z oddychaniem – z których oba są czasami spowodowane przez grypa.Jeśli dym tytoniowy jest wyzwalaczem objawów astmy, nie tylko nie powinieneś palić, ale także unikać miejsc, w których palą ludzie. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Dym tytoniowy pozostawia po sobie film, więc nawet jeśli w powietrzu nie ma świeżego dymu, pozostawione chemikalia mogą nadal wywołać atak astmy.Pozostań w domu podczas dni o wysokiej liczebności pyłków.

Pyłki i inne alergeny w powietrzu odpowiadają za wiele objawów astmy. Gdy liczba pyłków osiąga wyższy poziom, wzrasta liczba pacjentów w izbie przyjęć z ciężkimi atakami astmy. Unikaj ataku, pozostając w pomieszczeniu z klimatyzatorem lub innym systemem filtrowania powietrza.Rozważ użycie spacera z inhalatorem. Spacer to urządzenie, które przechodzi między rozdymką a ustami. Użycie spacera może pomóc w przedostaniu się większej ilości leków do płuc, gdzie może działać, zamiast siedzieć w jamie ustnej i gardle, gdzie nie jest to nic dobrego.Regularnie używaj przepływomierza szczytowego. Przepływomierz szczytowy mierzy, ile powietrza mogą zgasić twoje płuca. Jeśli będziesz śledzić szczytowy przepływ, możesz zauważyć zmiany w wydajności przepływu powietrza, zanim zaczniesz zauważać objawy ataku, i podjąć działania zapobiegawcze, aby go powstrzymać.Rośliny domowe i kwiaty mogą działać jako wyzwalacz ataku astmy. Powodem tego jest to, że wiele z nich przenosi pyłki i inne cząsteczki, które mogą dostać się do powietrza. Mogą powodować problemy nawet przy dobrej cyrkulacji powietrza w domu. Aby być całkowicie bezpiecznym, nie przynoś roślin i kwiatów do domu, a jeśli ktoś dostarczy je do Twojego domu, natychmiast je wyrzuć.Jak wspomniano wcześniej, wiele osób cierpi na astmę. Czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenia i alergeny, mogą powodować astmę wraz z przyczynami genetycznymi. Astma stanowi poważny problem zdrowotny dla każdego, kto na nią cierpi, ale dzięki radom zawartym w artykule można sobie z nią poradzić.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.