W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów środków ochrony roślin

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów środków ochrony roślin

Zanim zdecydujesz, jakie zastosować herbicydy do swoich upraw lub ogrodu, warto poznać ich rodzaje i sposoby działania.

To, czy używać herbicydów, czy nie, jest przedmiotem wielu sporów zarówno w ogrodnictwie domowym, jak i w rolnictwie komercyjnym. Ogólnie rzecz biorąc, herbicydy są skutecznymi sposobami usuwania niektórych lub wszystkich roślin niepożądanych z określonego obszaru. Herbicydy to szybkie i skuteczne sposoby na zatrzymanie wzrostu i zlikwidowanie problemów z chwastami w plonach.

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów środków ochrony roślin

Jak regulacja rzepaku wpływa na jakość plonów

Istnieje wiele różnorodnych klasyfikacji herbicydów. Z pewnością spotkamy się z selektywnymi herbicydami, które zwalczają określone gatunki chwastów, pozostawiając pożądaną uprawę lub roślinę nieuszkodzoną. Nieselektywne herbicydy eliminują wszystkie materiały roślinne w kontakcie, są one zazwyczaj stosowane przed siewem w celu oczyszczenia pola z wszelkiej niepożądanej roślinności. Herbicydy są również klasyfikowane według aktywności, czasu stosowania, mechanizmu działania lub rodzaju kontrolowanej roślinności.

Selektywne herbicydy mogą pomóc w ograniczeniu wzrostu rodzajów chwastów, na które są skierowane. Herbicydy mogą być ukierunkowane chemicznie, aby zabić tylko niektóre rodzaje chwastów. Może to pomóc roślinom pożytecznym lepiej rosnąć, usuwając konkurencję w zdobywaniu składników odżywczych i wody poprzez zabijanie niektórych chwastów.

Herbicydy nieselektywne lub o szerokim spektrum działania są przeznaczone do zabijania wszystkich roślin, z którymi mają kontakt. Ogólne herbicydy tego rodzaju mogą być stosowane na obszarach, na których wzrost roślin może zaszkodzić innym elementom, takim jak patia, tarasy lub chodniki. Stosuje się je również przed zasianiem plonów, aby wyeliminować wszystkie chwasty. W niektórych przypadkach rośliny mogą być modyfikowane genetycznie, aby tolerować herbicydy nieselektywne. Wiosną i jesienią konieczna jest również regulacja rzepaku, jeśli chcemy uzyskać wysokiej jakości plony.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.