Do czego służy antena satelitarna?

Do czego służy antena satelitarna?

Jeżeli chcemy odbierać programy telewizyjne, audycje radiowe lub internet przez satelitę, potrzebujemy anteny satelitarnej.

Zazwyczaj antena satelitarna jest połączeniem lustra parabolicznego, czyli anteny i konwertera. Najważniejszym elementem anteny satelitarnej jest lustro paraboliczne. Jego zadaniem jest skupienie sygnału, który satelita wysyła z kosmosu na ziemię w jednym punkcie w ognisku. Antena satelitarna najczęściej składa się z malowanego proszkowo metalu, najczęściej spotkamy anteny aluminiowe i stalowe.

Do czego służy antena satelitarna?

Jak działa antena satelitarna?

Anteny satelitarne są wykorzystywane nie tylko do transmisji telewizyjnych, obecnie coraz częściej firmy telekomunikacyjne przesyłają nimi sygnał cyfrowy. Dzięki temu można korzystać z internetu w miejscach trudnodostępnych. Aby odbierać telewizję satelitarną powinniśmy posiadać oczywiście talerz odbiorczy, dodatkowo także potrzebny będzie konwerter satelitarny. Dzięki niemu sygnał jest odbierany i przekazywany do odbiornika satelitarnego, warto pamiętać iż obecnie na rynku mamy do dyspozycji bardzo wiele różnych modeli konwerterów, antena musi być odporna na warunki atmosferyczne, jakość wykonania oraz materiały. Oczywiście należy wybierać modele które posiadają niski współczynnik szumu. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać wysokiej jakości obraz.

Możemy naturalnie odbierać programy bezpłatne, jak również korzystać z płatnych kanałów nadawanych drogą satelitarną. Oczywiście najpopularniejsze są na obszarach gdzie nie ma dostępu do telewizji kablowej. Do wyboru mamy bardzo wiele kanałów telewizyjnych, przykładowo kanały sportowe. W czasie mistrzostw w piłce nożnej często odbywają się mecze o tej samej porze. Większa ilość kanałów sportowych pozwoli nam obejrzeć nasz ulubiony mecz.

Antenę najczęściej mocujemy do ściany budynku, z pewnością warto zwrócić uwagę na wielkość anteny, w zależności od tego jaki sygnał do nas dociera należy wybrać odpowiedni model, dodatkowo należy pamiętać aby antenę skierować w stronę odpowiedniego satelity. Dużą rolę będzie odgrywał także konwerter do anteny, którego zadaniem będzie przesył sygnału.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.