Informacje o witaminach i minerałach, o których musisz wiedzieć

Informacje o witaminach i minerałach, o których musisz wiedzieć

Nie można prowadzić zdrowego stylu życia bez wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.

Często ludzie nie widzą braków w swojej diecie. Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać te podstawowe składniki odżywcze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o witaminach i minerałach.Spróbuj dodać do swojej diety więcej magnezu, kwasów tłuszczowych Omega-3 i witaminy D, jeśli czujesz się smutny. Niedobór któregokolwiek z nich może w rzeczywistości prowadzić do depresji. Wiadomo, że kwasy tłuszczowe omega-3 wspierają zdrowie mózgu, podczas gdy magnez może pomóc organizmowi i umysłowi uspokoić się i zrelaksować.Ryboflawina i witamina B2 zwykle znajdują się w zielonej fasoli, szparagach, popcornu i bananach. Niedobór tych witamin powoduje pękanie ust, łuszczącą się skórę, zmniejszoną liczbę czerwonych krwinek i inne negatywne skutki. Ten składnik odżywczy zatrzymuje również raka, cieśni nadgarstka i anemię.Witamina A ma dla Ciebie wiele wspaniałych korzyści. Jednak duże dawki mogą być toksyczne, więc nie przekraczaj RDA dla tej witaminy. Dobrym źródłem witaminy A są marchew, ciemnozielone warzywa liściaste i dynia.Witamina B9 to niezbędna witamina dla kobiet. Zmniejszy wysokie ciśnienie krwi, zapobiega chorobom serca i pomaga zmniejszyć utratę pamięci. Sok pomarańczowy, jajka, melony, ciemnozielone warzywa i truskawki to wspaniałe produkty spożywcze, które mają wysoki poziom witaminy B9. Wiele suplementów witaminowych jest opracowanych dla kobiet z dodatkowymi stężeniami B9.Ponieważ wiele paskudnych drobnoustrojów przenoszonych przez powietrze, które prowadzą do chorób, uodparnia się na nasze metody szczepień, jest idealny czas, aby zacząć dodawać witaminy do swojej diety. Witamina C, E i inne często robią więcej, aby zwalczyć przeziębienie lub grypę u niektórych osób niż cokolwiek, co lekarz wstrzykuje do naszego organizmu, więc dlaczego nie wygrać walki, zanim jeszcze się zacznie?Zawsze informuj swojego lekarza, jeśli przyjmujesz suplementy witaminowe lub mineralne, gdy przepisano Ci leki. Niektóre przepisywane leki wchodzą w interakcje z niektórymi witaminami, co może zmniejszyć lub zwiększyć skuteczność leku. Informacje o witaminach i minerałach, o których musisz wiedzieć

Może to mieć negatywne konsekwencje dla Twojego organizmu, jeśli wcześniej nie poinformujesz swojego lekarza o przyjmowanych suplementach.Spróbuj upewnić się, że masz wystarczającą ilość wapnia w swojej diecie.

Może pomóc w utrzymaniu i budowie mocnych zębów i kości. Poprawia również funkcję mięśni. Można go znaleźć w żywności i napojach, takich jak brokuły, sok pomarańczowy, tofu, produkty mleczne i szpinak. Jeśli nie możesz uzyskać wystarczającej ilości wapnia z pożywieniem, istnieją również suplementy wapnia.Porozmawiaj z lekarzem, aby znaleźć odpowiednią dla siebie multiwitaminę. Poszukaj w Internecie wiarygodnych obiektów, aby znaleźć ryzykowne witaminy. FDA nie reguluje suplementów, więc nie możesz liczyć na ich pomoc, więc zrób własne badania.Jeśli tracisz włosy, cynk może być suplementem, którego potrzebujesz. Niedobór cynku prowadzi do wypadania włosów, co oznacza, że ​​zapewnienie wystarczającej ilości w systemie może pomóc w powstrzymaniu dalszego przerzedzania włosów. Po prostu weź suplement i dodaj go do swojej codziennej diety.Z wiekiem często odkrywamy, że mamy krótszą pamięć i zapominamy o najprostszych rzeczach. Często jest to spowodowane brakiem witamin i minerałów w systemie. Rozmawiając z lekarzem lub przyjmując jakąś formę multiwitaminy, z pewnością zauważysz dużą różnicę w pamięci i funkcjonowaniu mózgu.Uważaj na przyjmowanie witamin, takich jak witamina E, witamina A i żelazo. Te witaminy nie są rozpuszczalne w wodzie, co oznacza, że ​​gromadzą się w twoim tłuszczu i pozostają w twoim ciele, jeśli ich za dużo. Może to prowadzić do działań niepożądanych, które mogą sprawić, że poczujesz się najgorzej, więc przed ich przyjęciem porozmawiaj z lekarzem.Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, wiesz co nieco o witaminach i minerałach. Zażywanie ich jest ważne dla promowania dobrego zdrowia. Skorzystaj z tych wskazówek w swoim życiu. To zrozumienie będzie promować lepsze i pełniejsze życie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.