Jak stworzyć optymalne warunki wzrostu konopi w pomieszczeniach

Jak stworzyć optymalne warunki wzrostu konopi w pomieszczeniach

Jeśli chodzi o symulację naturalnego środowiska uprawy konopi indyjskich w pomieszczeniach, z pewnością oświetlenie będzie dla hodowców największym wyzwaniem.

Rośliny potrzebują różnych kolorów światła na różnych etapach procesu wzrostu. Niezbędne jest zatem wybranie systemu oświetlenia LED do upraw, który automatycznie dostosowuje się do etapów wzrostu roślin.

Jak stworzyć optymalne warunki wzrostu konopi w pomieszczeniach

Hodowcy mogą zamówić feminizowane nasiona Whitewidow

Wilgotność to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę i trzeba pamiętać, że różne rośliny wymagają różnych poziomów wilgotności dla optymalnego wzrostu i rozwoju. Trudno będzie uprawiać różne rośliny w tym samym pomieszczeniu i spełnić wymagania dotyczące wilgotności dla każdej rośliny. Jeśli jednak zdecydujesz się na growboxy zamiast grow roomu, nie będzie to problemem. Wystarczy połączyć rośliny o podobnych wymaganiach i hodować je w jednym miejscu, ponieważ dzięki temu oszczędzamy czas i energię.

Podlewanie i składniki odżywcze są również niezbędne w hodowli wewnętrznej konopi indyjskich. Uzyskanie odpowiedniej mieszanki składników odżywczych dla każdej rośliny może być dość skomplikowane i będziesz musiał dużo eksperymentować, aż wszystko będzie odpowiednio dobrane. Nie można również zapomnieć o kontroli temperatury i wentylacji uprawy. Podłoża hydroponiczne zapewniają większą stymulację wzrostu korzeni, ze względu na dodatkowy tlen znajdujący się w tym podłożu, co skutkuje zdrowszymi roślinami.

Większość nasion konopi, które kupisz, to zwykłe nasiona, ale w sprzedaży znajdziemy kilka innych rodzajów ziaren marihuany. Konopie indyjskie mogą być zarówno męskie, jak i żeńskie, ale tylko żeńskie rośliny wytwarzają pąki, które wszyscy znamy i używane są do palenia, wytwarzania olejków czy produktów spożywczych. W celu rozmnażania samce mają woreczki pyłkowe i zapylają samice, co powoduje, że kwiaty żeńskie wytwarzają nasiona. Należy zatem usuwać rośliny męskie z hodowli, lub wybrać nasiona feminizowane https://sidbank.pl/sklep/nasiona-marihuany/feminizowane/white-widow-rqs, dzięki którym uprawiamy tylko rośliny żeńskie i otrzymujemy wysokie plony.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.