Zalety stosowania diety ketogenicznej

Zalety stosowania diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna jest stosowana w medycynie od około 100 lat.

Według naukowców, dieta została opracowana w latach dwudziestych XX wieku, aby naśladować diety na czczo, które były stosowane już w 500 roku p.n.e. w leczeniu padaczki i innych zaburzeń napadowych. Chociaż był on z powodzeniem stosowany w leczeniu choroby przez wiele lat, zainteresowanie dietą zmniejszyło się w latach 90. XX wieku, kiedy wprowadzono leki przeciwpadaczkowe. Jednak dieta ponownie stała się popularna, gdy zidentyfikowano pewne formy lekoopornych epilepsji i innych dziecięcych zespołów padaczkowych. U wielu z tych pacjentów z powodzeniem stosowano dietę ketogenną. W ostatnich latach rola diety ketonowej w medycynie została rozszerzona, a program jest czasami stosowany w leczeniu innych schorzeń, w tym bólu głowy, neurotraumy, choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, stwardnienia zanikowego bocznego, raka, udaru mózgu, zaburzeń mitochondrialnych, urazów mózgu , zaburzenia psychiatryczne, autyzm i migreny. Naukowcy prowadzą badania, aby dowiedzieć się, dlaczego dieta ma pozytywny wpływ na niektóre z tych schorzeń3. Wiele opublikowanych raportów sugeruje jednak, że dieta ketogeniczna pomaga w normalizacji nietypowego metabolizmu, który może powodować zaburzenia. Dieta stała się również popularna w niektórych społecznościach sportowych i odchudzających. Zalety stosowania diety ketogenicznej

Ludzie dowiedzieli się, że pacjenci, którzy przechodzą na dietę, często tracą na wadze, co doprowadziło do popularności diety jako szybkiego sposobu na odchudzanie.

Więcej na temat tego rodzaju diety można przeczytać na stronie: https://redtips.pl/kobieta/dieta-katogenicza-korzysci-rodzaje-diet.html. Na diecie ketogenicznej organizm przechodzi w stan ketozy, w którym spala tłuszcz jako paliwo. W tym procesie powstają ketony, które nadają tym dietom ich nazwę keto. Z pewnością zrzucenie kilogramów pozwoli nam poczuć się lepiej. Będziemy aktywniejsi, z pewnością dieta będzie bardzo pozytywnie na nas wpływała.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.